Arama Yapın
Bulrog Web Tasarım

DİYET YAPMA! SAĞLIKLI YAŞA…

Yazar:

Merhaba arkadaşlar, yaklaşan yaz aylarının haklı telaşı sanıyorum ki hepimizi sarmış durumda. Ama ben diyorum ki sarmasın, sarmamalı da şimdi derin bir nefes alın ve güle oynaya nasıl fit, sağlıklı ve dinç bir bedene sahip oluruz birlikte keşfedelim. Şimdiden söyleyeyim bu yazım biraz uzun olabilir ama zevkle okuyacağıza eminim.

ben02Kullanacağım tüm görseller şahsıma ait olacaktır 🙂 Yani size before-afterlarımı göstereceğim. Yaklaşık 1 yıllık bir serüven benim ki son 10 yıldır yani liseden sonra yaklaşık 20 kilo aldım. Hepinizinde tahmin ettiği gibi denemediğim diyet yapmadığım spor gitmediğim diyetisyen kalmadı diyebilirim. Sonuç hep daha fazla kilo. Okadar yorulmuş ve bıkmıştım ki aynaya bakıp ‘Hey şişman sanırım zayıflayamayacaksın’ diye kendimle dalga geçer olmuştum. Birgün oturup yağmur kendine ne yaptığının farkında mısın dedim?

PhotoGrid_1440619207065 Ya hayat boyu şok diyetlerle 3 kilo verip 8 kilo geri alacaksın yada hayatını tamamen değiştireceksin. Evet doğru kelime buydu hayatım değişmeli hemde öyle böyle değil yer yerinden oynamalı ve olduda 🙂 Herkesin kendine özgü bir beslenme şekli olduğuna inanıyorum. Burada bahsedeceklerimde bana özel sadece  yol gösterici olmasını temenni ediyorum sizlere. O gün yakın arakadaşım ile telefonda konuşuyorduk bana dukan diyetine başladığını ve çok hızlı sonuç almaya başladığından bahsetti. Biran düşündüm ben dukanın  kitabını almıştım fakat kim bilir evin neresine attım ilk 1-2 sayfadan sonra devam etmemiştim. Oturup düşündüm belkide bu bir işaretti bana, hayatım değişmeliydi.Bu neden dukan olmasın?

Başlıksız-1Kitabı aradım buldum. Oturup bir güzel okudum evet aylarca evde sürünen kitabı 1 günde neredeyse bitirdim. (artık nasıl gaza geldiysem) O günün akşamı kararımdan iyice emin olmuştum başlayacaktım. Ve ertesi gün hayatımın değiştiği ilk sabah. Dukanın ilk bir haftası çok katı sadece protein saf protein 5 gün boyunca sadece köfte,yumurta,süt,tavuk,yoğurt,peynir yedim. Kural basit acıktıkça bunları yiyeceksin tabi aslında daha seçenekler var ama benim seçtiklerim bunlar kitabı almanızı tavsiye ederim. Neyse öyle yada böyle 5 gün geçti. İtiraf etmeliyim ki hayatımın en istikrarlı 5 günü. Zordu! En heyecanlı ana gelmiştim tartıya çıkacaktım. Veee tam 4 kilo vermişim inanamadım o kadar sevinmiştim kii 🙂

ben03Diyetin bundan sonra ki aşamalarında kendime göre bir yol izledim. Sabah domates,salatalık,peynir,2 yumurta,esmer şekerli çay,2 dilim kepek ekmeği, yeşillik bolca. Öğlen köfte,yoğurt,zero yada tavuklu salata,zero akşam tekrar protein ağırlıklı bir menü.Marketten kasap köfte alıyordum çoğu zaman yanına bol salata ohh miss… Açıkcası hayatımı protein ağırlıklı beslenmeye endekslemiştim. Yaşam şeklimi değiştirdim ve kilolarda kendiliğinden gidiverdi. İlk 1 aydan sonra hayatıma spinning girdi. Bisikletli tamamen kardiyo ağırlıklı harika bir spor evet biraz ağır ama 45 dk boyunca 500-900 calori arasında dehşet enerji harcıyorsunuz. Şuan hala kilo vermeye devam ediyorum fakat 20 kilo verdikten sonra biraz daha esnek yaşamaya başladım ödül günleri vs. Anlayacağınız canlarım ben kendi diyet ve spor düzenimi oturttum. Siz neden yapamayasınız? Sadece inanmak ve cesaret inan ki hiç zor değil. 42 bedene bile zar zor girerken 36 bedenin içinde dans etmek paha biçilemez 😉 KENDİNE İNAN!

 

Related Entries

Merhaba

Ben Yağmur. İçim kıpır kıpır, heyecan da son noktadayım. Benim artık bir blogum var yuppi :) Moda ve güzellik aşığı ben, heyecanlı ve hızlı hayatımı sizlerle paylaşmak için buradayım... Devamı »

Yazarlar

Kategoriler