Arama Yapın
Bulrog Web Tasarım

YAZA HAZIRLIK DETOKSU

Yazar:

Selam kızlar. Uzun bir aradan sonra buluşabildik şükür 🙂 Yaza adım atmaya başladığımız bugünlerde çevremdekilerden en sık işittiğim cümle ‘Heryerim şiş şiş’  Gülmeyin lütfen 🙂

Gerçekten öyle ama, bayanların çoğunda,  bende dahil bir ödem çılgınlığı oluşmuş durumda. Yani biz bayanlar herşeyi kiloya bağlıyoruz fakat bu ödem denilen illet zayıflarda da oluyor buna ne diyorsunuz peki?  Kendimize şu soruyu sormamız lazım, ödem neden oluşur? Ne yapıyoruz da davul gibi şişiyor bu vücut? Sebepleri:

– Uzun süre ayakta durmak ödem yapar.

– Fazla tuzlu yada fazla tatlı tüketmek acayip ödem yapar.

-Suyu az tüketmek, lütfen bol bol su tüketin!

– Ve tabiki uykusuzluk. Düzenli uyku şart!

Tamam durumu anlamış bulunmaktayız peki şimdi nasıl gidecek bu ödemcikler 🙂 Ben şimdiden birtakım detoks karışımlarını uygulamaya başladım.

1- Ispanak, maydanoz, limon ve nane karışımına bir miktar su ilave edip robottan geçirin ve gün içinde tüketin.

2- Sade sodanın içine yarım limon sıkın 4 yaprak taze nane ve 2 adet karanfil atın. Bunu günde 2-3 kere yapabilirsiniz acayip ferah birşey.

3- Yeşil çay mutlaka tüketin ama sizde benim gibi tadını sevmeyenlerden iseniz, içine yarım çay kaşığı tarçın atın. Süper bir tada sahip olacaktır.

4- Bol bol Su tüketmeyi ihmal etmeyin ama suyu da çok tüketemiyor iseniz; içine 3-4 nar tanesi, salatalık ve 2-3 damla limon sıkın.

Gördüğünüz üzere hanımlar yok ben suyu sevmem, yeşil çay tüketemem onu yapmam bunu yapamam bahanelerine son!! Bizde herşeyin çaresi var siz yeter ki isteyin 🙂

Kendinize cici bakın emi 🙂

 

Related Entries

Merhaba

Ben Yağmur. İçim kıpır kıpır, heyecan da son noktadayım. Benim artık bir blogum var yuppi :) Moda ve güzellik aşığı ben, heyecanlı ve hızlı hayatımı sizlerle paylaşmak için buradayım... Devamı »

Yazarlar

Kategoriler